70ml 180ml 280ml 380ml food grade hexagonal glass honey jar with wooden lid factory and manufacturers | Yanjia

70ml 180ml 280ml 380ml food grade hexagonal glass honey jar with wooden lid

70ml 180ml 280ml 380ml food grade hexagonal glass honey jar with wooden lid

Краток опис:

Материјал: Високо квалитетен дрвен капак + стаклена тегла;

Капацитет: 70ml / 180ml / 280ml / 380ml
Високо квалитетно природно стакло, нетоксично, без мирис, безбедно, безопасно за човечкото тело; Дојдете со внатрешни облоги и завртки од бамбус, што е добро запечатување и докажување на истекување, не мора да се грижите за содржината ќе се истури;
Употреба: Наши чисти стаклени тегли што можат да се полнат и може да се користат повеќе, идеални за чување на мед, џем, желе, бонбони, зачини итн. Лесен за носење и употреба, совршен за секојдневна употреба.

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 3000 Piece/Pieces
 • Набавка Способност: 100000 Парче / Парчиња месечно
 • капацитет: 70ml / 180ml / 280ml / 380ml
 • форма: шестоаголна
 • боја: јасно, може да се прилагоди
 • капа: капа од дрво
 • логото: Прифатете го логото на клиентите
 • Пример: обезбеден
 • пакување: картон / палета, може да го прилагоди пакувањето
 • порт: Шангај, Кингдао, Лијанјунганг
 • детали за производот

  Тагови производ

  PV
  PD
  материјали стакло
  боја Секоја боја е достапен врз основа на барања.
  логото на клиентите прифатени
  ОДМ Добредојдовте
  Површински третман Silkscreen; топла печат; ладен; decal, сликарство, галванизација, спреј, етикета, налепница, итн.
  Капак / Кап плута, гума; алуминиумска капаче, стакло затка, итн
  MOQ 1. За подготвени акции, MOQ е 1,000pcs
  2. За кориснички производи, MOQ е 3000-20,000pcs
  Водечко време 1. За подготвени акции: 7 дена по добивањето на плаќање.
  2. За производите надвор од акциите: 25 ~ 40 дена по добивањето на плаќање.
  пакување стандард картон; подарок кутија, шарени кутија; белата кутија; извоз палети; посебни барања за пакување, итн.
  примерок време 3 дена ако примероци се во акции
  од 3 до 15 дена, ако примероци треба да се прилагоди
  порта Шангај / Кингдао / Lianyungang, Кина
  Испорака од страна на морето, од воздух, од експрес, и така натаму. Од тебе зависи
  ди
  стаклена тегла за складирање со капак од дрво
  хексагонална стаклена тегла со мед
  стаклена тегла мед
  стаклен контејнер со џем од мед

  Употреба: Нашите чисти стаклени тегли што можат да се полнат и се користат, идеални за чување крем за лице, шминка, лосион, прав, масти, соли и други производи за козметика за нега на кожата; мед, џем, желе, бонбони, зачини итн. Храна. Лесен за носење и употреба, совршен за секојдневна употреба или за патување.

   

  dp
  延 嘉 通用 详情 _02
  deginp
  延 嘉 通用 详情 _01
  стр
  процесот на производство
  ОП
  11.15 公司 优势 详情 页

 • Претходно:
 • Следно: